"Gurmánka naozaj vonia ako staré dobré časy. Som rád, že Slováci vedia urobiť poriadnu, dobrú kávu." Anton, 46

Ocenenie kávy Gurmánka v Coffee Review - 92 bodov

 

Ako sme sa zaradili medzi najlepšie espresso kávy v Európe? 

Spýtali sme sa na GURMÁNKU odborníkov. Počas príprav, v čase, keď sme ladili chute a pripravovali marketingové charakteristiky kávy GURMÁNKA, poslali sme vzorky upraženej kávy do súťaže Coffee Review.

Coffee Review je jedno z najrenomovanejších svetových hodnotení káv. Sídli v Spojených Štátoch Amerických, v meste Berkeley. Aj našu GURMÁNKU hodnotil ich tím znalcov. Čo si o nej myslia a ako im chutila?

HODNOTENIE KÁVY GURMÁNKA

(v pôvodnom znení)

Gurmanka
Bratislava, Slovak Republic

Aroma: 9
Body: 9
Flavor: 8
Aftertaste: 8
With Milk: 8

Roast (Agtron): (43/57)

OVERALL RATING: 92

Blind assessment: Evaluated as espresso. A rich dark chocolate dominates in aroma and small cup, with hints of raisin and musky flowersFull, buttery mouthfeel; chocolaty, mildly drying finish. Flavor persistssweetening and rounding in two parts milk.

Who should drink it: A fine demonstration of the complex and distinctive way the chocolate sensation manifests in well-crafted coffee.

CoffeeReview, Berkeley, USA

 

(v slovenskom preklade)

Gurmánka
Bratislava, Slovenská Republika

Aróma: 9       
Telo: 9
Chuť: 8
Dochuť: 8
S mliekom: 8

Praženie (merané prístrojom Agtron): (43/57)

CELKOVÉ HODNOTENIE: 92

Tóny bohatej tmavej čokolády dominujú v aróme i v chuti. Cítiť stopy hrozienok a kvetov. Plný, krémový pocit v ústach. Jemne suchá, čokoládová dochuť. Chuť dlho pretrváva. V spojení s mliekom sa ešte zoslaďuje a zaobľuje.

Skvelá ukážka komplexného a charakteristického prístupu výrobcu preferujúceho čokoládové vnemy.
Výborne remeselne pripravená káva.  

CoffeeReview, Berkeley, USA

 

 

Ako sa hodnotí káva

Hodnotenia (nie len) v Coffee Review prebiehajú formou slepých testov niekoľkočlennej komisie, takže hodnotiaci - odborníci na kávu - nevedia, ktorú kávu práve hodnotia. Každý porotca dáva káve body v niekoľkých kategóriách. Tie sa potom spočítajú podľa presne definovaného kľúča. Výsledkom je celkové bodové hodnotenie. Podobne, ako je to v súťažiach vína, maximálny počet bodov je 100

Získať 90 a viac bodov znamená získať Zlatú medailu a pre kávu je to významné ocenenie. Najvyšší získaný počet bodov v Coffee Review je 97, a získalo ich iba 12 káv na svete. (Plný počet 100 bodov Coffee Review udelilo iba raz - tento rok na 1. apríla. Sú to nároční chlapci.)

Káva GURMÁNKA získala v Coffee Review spolu 92 bodov, čo ju radí medzi najlepšie espresso kávy Európy.

Vysoký bodový zisk dosiahla vďaka svojej univerzálnosti a chuťovému profilu.

Objednaj tu